سلام... به وب سایت رسمی شرکت ماشین افزار خوش آمدید!

44856919، 44856922

ساعت کاری: همه روزه از 8 تا 17

info@aria-cnc.com

مارا روی نقشه بیابید

سرویس ها

فرآیند کار سی ان سی

یک مرکز تولید CNC به سه قطعه تجهیزات نیاز دارد.

کامپیوتر:

کامپیوتر برای کشیدن طرح مورد استفاده قرار می گیرد. نرم افزار طراحی کامپیوتری- اتوکد- برای این منظور استفاده می گردد. به هر حال، طرح فقط یک تصویر است و ماشینCNC نمیتواند از آن برای تولید محصول استفاده کند. نرم افزار کامپیوتری همچنین باید طرح را به اعداد (مختصات) تبدیل کند که  وقتی که ماشین CNC شروع به برش و شکل دادن می کند بتواند از آن استفاده کند.

رابط:

یک کامپیوتر نمی تواند به طور مستقیم به یک ماشین CNC متصل گردد. کامپیوتر به یک رابط متصل می گردد. ماشینهای CNC مدرن یک رابط کامل و داخلی دارند که بخشی از ماشین CNC به نظر می رسند. این مدار سیگنال ها را از کامپیوتر به شکلی که ماشین CNC بفهمد تبدیل می کند. ماشینهای CNC قدیمی یک جعبه جداگانه دارند.وقتی که سیگنالها به ماشین CNC فرستاده می شدند به شکل سیگنالهای دیجیتالی بودند.

ماشین CNC (کنترل عددی کامپیوتری):

 

سیگنال های رابط موتور ماشین CNC را کنترل می کنند. سیگنال ها مسیر حرکت گیره را مشخص می کنند. گیره در سه جهت محور X,Y و Z حرکت می کند ( عمودی، افقی و عمقی). سیگنال ها همچنین سرعت ابزار برش را کنترل می کنند. همه فرایند طراحی و ساخت یک آیتم بر روی ماشین CNC می تواند به سه وضعیت ورودی، فرایند، خروجی تقسیم گردد. نمودار پایین این سیستم را توصیف می نماید.